Nahrávání webu Plastikov

Plastová okna – systém GECCO


Cítit se dobře mezi svými čtyřmi stěnami a užívat si komfortu bydlení přispívá klimatická pohoda v místnosti a větrání se samoregulací. Už před zabudováním okna je potřeba všechny tyto aspekty zohlednit. Plastová okna musí být totiž nejen těsná, ale navíc často musí zajišťovat vyrovnání vlhkosti v interiéru s ohledem na teplotu v místnosti.
V případě IQ okna lze ke splnění těchto požadavků namontovat automatický větrací systém GECCO.

GECCO – klapka s know-how

Tato klapka umožňuje průběžnou výměnu vzduchu v dostatečném rozsahu bez nepříjemného průvanu. Větráním se podstatně zlepšují hygienické podmínky prostředí a snižuje se tak i riziko vzniku plísní v ostění. Malá klapka s velkým účinkem dělá z Vašich oken okna s odvětráním – a to vše pro Váš osobní pocit klimatické pohody. Přitom kdykoliv je možné jednoduchým způsobem klapku aretačním kolíkem uzavřít a vrátit tak oknu jeho původní vlastnosti.

Větrací systém GECCO splňuje také všechny technické požadavky. Úspěšně byl odzkoušen a certifikován s dosažením třídy 3 a 4 v hodnocení zvukově izolačních vlastností. Test kromě jiného prokázal, že při výměně vzduchu nevznikají žádné podstatné tepelné ztráty.


Větrání místností se systémem GECCO 3

Pro systémy s dorazovým těsněním byla vyvinuta zcela nová klapka větrání. GECCO 3 – toto na míru šité řešení větrání lze nejen integrovat do již zabudovaných plastových oken, nýbrž hodí se i do mnoha jiných obvyklých systémů těsnění dorazů.


Větrání místností se systémem GECCO 4

Firma PLASTIKOV, s.r.o. nabízí s produktem GECCO 4 v oblasti samočinného větrání místností novinku s výrazně vyšším větracím výkonem. K zabudování dochází do rozšířovacích profilů nebo do rámů s většími viditelnými výškami.

Dodatečně je vhodný i pro konstrukční hloubky nad 74 mm a lze jej proto použít také ve všech produktových řadách IQ oken. Systém GECCO 4 je vždy vybaven pylovým filtrem. Na vyžádání lze obdržet i protihlukové vložky ke zlepšení zvukově izolačních vlastností.


Přednosti GECCO

  • plně automatická regulace větrání, tedy je vyloučena chyba v obsluze
  • optimální výměna vzduchu za normálního tlaku vzduchu
    stálé základní větrání
  • bez průvanu i za vysokých rychlostí větru
  • účinná zvuková a tepelná izolace
  • cenově výhodné
  • předchází tvorbě plísní

Máte nějaký dotaz?