Nahrávání webu Plastikov

Hliníkové panelové (překryvné) dveře


Vchodové dveře již dávno nejsou „jen“ ochranou domova před chladem, deštěm, hlukem či „nezvanými hosty“. Mohou být také estetickým a originálním prvkem Vašeho domu. Takovou možnost přináší PLASTIKOV, s.r.o. v podobě tzv. panelových (překryvných) dveří.

Panelové dveře v konstrukci na základě systému MB-86, který nabízí vynikající tepelnou izolaci a je vhodný i pro nízkoenergetické domy. Dveře dosahují špičkových hodnot UD od 0,61 W/m2K (ve verzi AERO) s vysokým stupněm vodotěsnosti 6A.

Je to vizuálně velmi zajímavý a přitom technologicky vyspělý produkt, který s ohledem k použitému konstrukčnímu řešení a rozmanitosti vzorů dveřních panelů může být nejen funkčním a bezpečným vstupem do Vašeho domova, ale také jeho vizitkou a dekorací.


Hliníkové překryvné (panelové) dveře

Dveře jsou k dispozici ve čtyřech verzích provedení: ST, SI, SI+ a AERO. S ohledem na své technické parametry jsou panelové dveře ideálním řešením, které zlepšuje energetické úspory budov. Poskytují také inovativní možnost uchycení panelu v konstrukci pomocí oboustranné lepící pásky.

Masivní konstrukce

Konstrukce je založena na systému zateplených hliníkových profilů MB-86, který je v aktuální nabídce nejvyspělejším dveřním systémem. Profil křídla je upraven pro spojení se speciálními výplněmi, které jsou slícovany z vnější strany s povrchem rámu. Mohou být připevněny k nosným profilům lepením jednostranně nebo oboustranně. Možnost použití skrytých závěsů dále zvyšuje estetickou hodnotu dveří.

Moderní vzhled a styl, dokonalý vzhled napořád

Panelové výplně jsou k dispozici v mnoha různých provedeních a barvách. Pro jejich výrobu se používají různé drážky, ozdobné aplikace a vkládání izolačních skel; tato řešení umožňují vytvořit nespočet kombinací a variant.

Díky těmto řešením lze panelové dveře použít jak v moderních budovách, tak při výstavbě nebo rekonstrukci architektonických staveb v klasickém stylu. Vždy jsou ale krásným vstupem do budovy, který přitahuje pozornost a dodává kouzlo vstupní fasádě. Dveřní panely jsou vyrobeny z trvanlivých a materiálů odolných vůči atmosférickým vlivům.

Externí komponenty jsou často také potaženy vrstvou speciálních povlaků, nebo obsahují epoxidovou pryskyřici, díky čemuž panely dlouhodobě udržují svůj reprezentativní vzhled. Pro povrchovou ochranu panelů také existuje možnost použití jedinečných teflonových barev Finea, které minimalizují usazování nečistot.

Těsnost a izolační schopnost

Vzhledem k tomu, že nosnou konstrukcí je systém MB-86, máme k dispozici lehké, pevné a odolné hliníkové profily ve čtyřech různých variantách (ST, SI, SI + a AERO) a tři různá prahová řešení. Dveře mají velmi vysokou těsnost na průnik vody a vzduchu, stejně jako vynikající tepelnou a akustickou izolaci. Tyto skutečnosti mají velký vliv jak na pohodlí uvnitř budovy, tak na provozní náklady.


rezy-panelove-dvere

Krátce řečeno: perfektní dveře

Panelové dveře se vyznačují jak stylovým designem, tak i vysokými technickými parametry a s přihlédnutím k dostupným rozměrům konstrukce a schopnosti používat dveře ve větších vitrínových zástavbách poskytují velkou flexibilitu v navrhování vstupních konstrukcí budov. Je to ideální řešení pro všechny, pro které je dům mnohem víc než jen místo k bydlení.

rez-popis-panelove-dvere

Technické parametry

  • Hloubka rámu/křídla: 77 mm
  • Tloušťka vyplňujícího panelu: 22–77 mm
  • Maximální rozměry křídla: š. do 1 200 mm, v. do 2 500 mm
  • Propustnost vzduchu: třída 3, PN-EN 12207:2001
  • Vodotěsnost: Třída 6A (250 Pa), PN-EN 12208:2001
  • Odolnost na zatížení větrem: třída C5/B5, PN-EN 12210:2001
  • Tepelná izolace: Ud od 0,61 W/m2K (ve verzi AERO)

11 15 4 20 3 1 21 22 7 10 13 17 6 9 12 16 2 8 5 14 19 18


Máte zájem o hliníkové panelové dveře?