Nahrávání webu Plastikov

Plastová okna – kování


Firma PLASTIKOV, s.r.o. vyrábí a osazuje svá značková IQ okna celoobvodovým kováním MACO MULTI-MATIC vyznačující se velmi kvalitním zpracováním s inteligentními bezpečnostními body. MACO vstoupilo s těmito bezpečnostními body na trh jako první mezi výrobci kování. Úspěchy společnosti MACO jsou těsně spojené s kvalitou produktů, proto byla společnost MACO první firmou v oboru, která byla certifikována AGQS a DIN ISO 9001.

Přednosti okenního celoobvodového kování MACO MULTI-MATIC

  • design kování – rovnoměrný stříbrný povrch
  • dlouhá životnost – polohovací pojistka zabraňuje chybné manipulaci s okenním křídlem
  • snadný chod – možnost regulace u nůžek, spodní ložisko regulovatelné ve třech směrech
  • těsnost – okno je utěsněno přítlakem inteligentních regulovatelných bezpečnostních čepů
  • bezpečnost – ve standardu jsou kolem celého obvodu křídla inteligentní bezpečnostní čepy – více na www.bezpecnaokna.cz
  • jednouchá manipulace
  • velký výběr doplňků (např. elektronické zabezpečení)

Ovládání a polohy oken a balkonových dveří

Ovládání plastových oken a balkonových dveří probíhá prostřednictvím vícepolohové kliky a podle požadavku umožňuje různé způsoby otevření a ventilace. K zajištění minimální výměny vzduchu v místnosti, je potřeba dostatečně větrat. K tomu účelu je možné použít ventilační anebo mikroventilační polohu kliky (standardně na otvíravě sklopných křídlech).


Okno zavřené

Poloha kliky kolmo dolů a okno je zcela uzavřeno a dokonale těsní, uzavírací body vytváří potřebný tlak a křídlo maximálně doléhá k rámu okna. Pouze takto zavřené plastové okno tvoří dostatečnou překážku proti vloupání.

Otevřené okno

Poloha kliky vodorovně umožňuje celkové otevření okna, slouží ke krátkému, ale intenzivnímu větrání. Pokud je okno větších rozměrů, nenechávejte ho v této poloze po delší dobu, dochází ke zvýšenému namáhání pantů i celé konstrukce křídla okna.


Ventilační poloha křídla

Poloha kliky kolmo nahoru lze celé okenní křídlo vyklopit a v této poloze ponechat po delší dobu. Tato poloha slouží k dlouhodobému větrání v místnosti. Takto otevřené plastové okno neponechávejte při větších náporech větru či při vaší delší nepřítomnosti v objektu.


Mikroventilace

Poloha kliky šikmo vzhůru mezi polohou otevřeno a ventilační polohou dovoluje mírné oddálení křídla okna od rámu a slouží opět k dlouhodobému větrání při menší obměně vzduchu v místnosti. Při mikroventilační poloze není plastové okno dostatečně zabezpečeno proti násilnému vniknutí.


Dalším vybavením oken ve standardní nabídce je pojistka s přizvednutím křídla bránící chybné manipulaci s otevřeným křídlem. Na balkónových dveřích je standardně montována pojistka proti průvanu a madélko pro snadnější manipulaci ze strany, kde není klika.Posuvné dveře – kování


Máte dotaz ke kování MACO?