Nahrávání webu Plastikov

Plastová okna – doplňky


Okenní kliky


Žaluzie


Vnitřní horizontální žaluzie

Horizontální hliníkové žaluzie neustále představují nejrozšířenější způsob ochrany proti slunci. Jejich předností je převážně jednoduchost, rychlost montáže, minimální údržba a v neposlední řadě cenová dostupnost.

Horizontální žaluzie – provedení lamel

  • standartní provedení
    • oválné průrazy na vodících lankách a vytahovacích páscích
  • domykatelné provedení
    • jednotlivé lamely se navzájem překrývají tak, že nejsou viditelné prostřihy po vytahovacích páscích a vodících lankách, čímž je docíleno úplného zastínění
Horizontální žaluzie – ovládání
  • řetízkem
  • tyčkou a provázkem
  • motorické – spínač, dálkové ovládání

Meziskelní horizontální žaluzie

Speciální žaluzie, které se montují do plastových oken mezi izolační dvojskla nebo trojskla. Meziskelní prostor s žaluziemi je trvale vyplněn inertním plynem, což zaručuje funkci izolačního skla. Použití meziskelní žaluzie zajistí vynikající regulaci intenzity světla a tepelného záření.

Žaluzie jsou chráněny před znečištěním (uvnitř skla se neusazuje špína a prach) a mechanickým poškozením izolačními skly a odpadají tak veškeré náklady na údržbu. Všechny prvky žaluzie jsou vyrobeny z odolných materiálů vyznačujících se dlouhou životností – ovládání jako u klasických žaluzií, ale bez mechanických spojů (magnetický ovládací mechanismus).


Vnitřní vertikální žaluzie

Látkové vertikální žaluzie v sobě spojují sluneční clonu s elegantní dekorací interiéru. Tvoří moderní dominantu bytových a kancelářských prostorů a zároveň nahrazují tradiční bytové prvky, jako závěsy a záclony.

S vertikálními žaluziemi můžete řešit i zastínění atypických prostorů ať se jedná o trojúhelníkové nebo obloukové tvary. V nabídce je 68 barev a vzorů látek. Materiálem může být 100% polyester, směs polyesteru a bavlny, 100% skleněné vlákno, PVC nebo speciální reflexní látka.

Šířka látek u tohoto typu může být 127 mm nebo 89 mm. Ovládání tohoto systému je možné v pěti variantách, které je zajištěno řetízkem a provázkem.

zaluzie-vertikal

Rolety


Vnitřní rolety

Dnešní moderní textilní rolety jsou nezanedbatelnou součástí interiéru. Látková roleta, to je nepřeberný výběr barev, provedení a druhů látek, které dokonale doplní váš interiér – ať už se jedná o domácnost, pracovnu, kanceláře nebo veřejné prostory – a navíc výborně splní svou stínící funkci.


Vnější rolety

Předokenní rolety LUX s viditelným boxem

Rolety s viditelným boxem – změna k lepšímu, bezpečí, tepelná izolace, to jsou jen některé z výhod tohoto typu rolet. Box může být v půlkulatém nebo hranatém provedení.

Předokenní rolety s fasádním boxem pro zaomítání

Předokenní rolety, které využívají fasádního boxu, jsou elegantním řešením. Díky fasádnímu boxu, který je zapuštěn do fasády, tvoří předokenní rolety přirozenou součást Vašeho domu.

Nadokenní rolety MINIBLOK pod překlad

Díky MINIBLOKU lze nadokenní rolety nainstalovat nad jakýkoliv okenní rám. MINIBLOK, který je z vnější strany nepostřehnutelný, protože je otočen do interiéru domu, navíc úspěšně brání únikům tepla ven a chladného vzduchu dovnitř.


sit-do-okna

Insekticidní sítě

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Je dodávána v šedé barvě a na okně je prakticky neviditelná.

Rám o rozměrech 25 x 10 mm je vyroben z válcovaného hliníku a je povrchově chráněn vypalovacím lakem. Může být dodán v barvě bílé, hnědé, imitaci dřeva nebo v RAL provedení. Rám je v rozích spojen plastovými prvky. Tato síť může být zhotovena i v šikmém provedení.

Rám je možno uchytit do konstrukce okna několika způsoby. Nejpoužívanější způsob uchycení je pomocí plastových obrtlíků. V poslední době si získaly velikou oblibu síťové dveře k balkonovým dveřím. Tyto síťové dveře lze namontovat se samouzavíracími panty, ochrannou lištou proti prokopnutí a případně průlezem pro psa či kočku.


Parapety


Vnitřní parapety

Výrazným doplňkem moderních interiérů jsou vnitřní parapety, které neplní pouze funkci ukončení zdiva, ale svým vzhledem, barevnou škálou, praktičností značně zasahují do vzhledu interiérů.

Plastové vnitřní parapety

Vnitřní parapety k oknům nabízíme plastové komůrkové. Vrchní vrstva parapetů je tvořena z melaminové-pryskyřicové fólie, což zaručuje vysokou odolnost vůči otěru a poškrábání. Lze dodat v barvě bílé, mramorové nebo v mnoha dekorech dřeva.

Boční dutina je zakryta uzavíracím profilem v odstínech korespondujícím s barevným provedením vlastního parapetu. Parapety jsou nabízeny v šířkách 180 mm až 600 mm. Samozřejmostí je možnost úpravy parapetu vzhledem ke konkrétním požadavkům.

Dřevotřískové vnitřní parapety

Dřevotřískové parapety jsou určeny pouze pro vnitřní použití v obytných prostorech a provozech. Vyrábějí se metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (vysokotlaký laminát HPL o síle 0,6 mm) na dřevotřískovou desku.

Na spodní straně parapetu je použit velmi kvalitní vlhkuodolný impregnovaný materiál. Jeho vlastnosti umožňují snadné a kvalitní opracování, výrazně vyšší přilnavost k montážním materiálům. Při konečné montáži a po ukončení montáže nesmí vlhkost vzduchu v místnosti přesáhnout 60%.


Venkovní parapety

Nepostradatelnou součástí každého okna jsou venkovní parapety. Poskytují nejen výrazné doplnění vzhledu domu, ale také zaručují plynulý odvod vody z venkovní plochy okna. Dostatečné přesazení parapetu zamezuje stékání vody přímo po venkovní stěně fasády.

Nabízíme venkovní parapety hliníkové ohýbané s kvalitní a odolnou povrchovou úpravou v barvě bílé či tmavé nebo eloxované, dále parapety pozinkované, měděné nebo titanzinkové. K parapetům dodáváme plastové bočnice, které zabrání usazování vody a jejímu přímému styku s fasádou v místě pod spodním rohem okna. Venkovní parapety jsou dodávany v šířkách od 50 mm do 400 mm. Tyto šířky jsou konečné bez možnosti dalších úprav.


Máte dotaz k doplňkům pro plastová okna?