Nahrávání webu Plastikov

Časté dotazy a odpovědi


Provádíte montáž dle ČSN 746077?

Ano, firma PLASTIKOV, s.r.o. provádí montáž dle ČSN 746077, která vstoupila v platnost 1.5. 2014. Jedná se o ošetření připojovací spáry z interiéru parotěsně a z exteriéru paropropustně. Tento způsob montáže je zahrnut již ve standardní cenové nabídce.

Mohou se plastová okna vyměňovat i v zimě?

Provést výměnu starých oken za nová je běžná záležitost, i když jsou teploty pod bodem mrazu. Víme totiž, že na demontáž stávajícího okna a montáž nového okna je potřeba pouze několik desítek minut a za tuto dobu nedojde k prochladnutí zdiva. Běžně se v tomto období používají montážní pěny a malty, které jsou určeny pro teploty až -10°C.

Nebudou se mi po výměně oken rosit skla a tvořit v bytě plísně?

Okna se orosí ve chvíli, kdy se v ovzduší plně nasyceném vodními parami sníží teplota. Čím vyšší je teplota vzduchu, tím více vlhkosti se v něm udrží. Důležitým protiopatřením, jak lze rosení předcházet a vytvořit vyrovnané klima pro bydlení, je správné větrání.
Pravidelné větrání vnitřních prostor zabraňuje vzniku nejen vysoké vlhkosti, ale následně i případnému růstu hub a plísní. Ideální je rychlé a krátkodobé větrání otevřeným oknem, nebo mikroventilací. Všechna námi vyráběná IQ okna jsou standardně vybavena mikroventilací.

Jaká je záruka?

Záruka na vlastní výrobky s montáží je standardně 60 měsíců, u ostatního sortimentu dle konkrétních dodavatelů.

Jaký je termín dodání?

Vždy dle dohody. Spěchá to, pomůžeme. Nechvátá to, nastává standardní proces dodání. IQ okna a dveře ve standardu vyrobíme do 4 týdnů a v nestandardu do 7 týdnů po vrácení podepsané Smlouvy o dílo. Ostatní doplňky do 14 dnů.

Co jsou to vícepráce?

Vícepráce je činnost nad rámec ujednání ve Smlouvě o dílo nebo zadání. Samozřejmě, že veškerá tato činnost je dopředu konzultována a odsouhlasena s objednatelem.

Jaké nabízíte doplňky?

Prakticky vše co trh nabízí. Ovšem pozor, ne vše co trh nabízí je touchytrou volbou a výhodnou investicí. Ale nebojte se, jsme tu my, abychom Vám poradili.

A jaké používáte kování?

Používáme jeden z nejmodernějších a nejrozšířenějších kovacích systémů MACO MULTI-MATIC s bezpečnostními prvky ve standardu, přičemž součástí standardní dodávky IQ okna je i mikroventilace.

Jaká používáte skla? Dají se členit mřížkami nebo osazovat meziskelními žaluziemi?

Standardně používáme izolační dvojskla nebo trojskla s vynikajícími koeficienty Ug = 1,1 – 0,4 W/(m2.K). Mřížky se dají samozřejmě také aplikovat, ale hitem současné doby jsou meziskelní žaluzie. Je to perfektní věc, zvláště dámy ocení.


Jakou si mohu přát barvu oken, typ či rozměr?

Jsme schopni splnit prakticky jakýkoliv Váš požadavek – barvu (či vzorek) si můžete vybrat z rozsáhlého vzorníku, velikosti je doprojektována odpovídající statika a IQ okna mohou být jedno-, dvou- i trojkřídlá, či atypická.

Nenašli jste tu svůj dotaz?